Resultat 2013

RESULTATLISTA för Bothnialoppet 2013

Arrangör: Föreningen Bothnialoppet

          Långa (F)                 Banlängd 59 km

Plac  Nr  Namn                     Förening/Land            Sluttid       Diff
-------------------------------------------------------------------------------
  1   18  Daniel Dyrander          Bergens IF               3.01:51          0
  2  215  Andre Johansson          Ammarnäs IF              3.10:28       8:37
  3   58  Jörgen Johansson         IK Örnen                 3.12:21      10:30
  4  168  Max Själin               Storuman                 3.19:10      17:19
  5   74  Nina Lintzén             Årsunda IF/Team NL S     3.22:09      20:18
  6  108  Mikael Ronnle            Mefos ik                 3.22:10      20:19
  7   71  Per Lenndin              Strömnäs GIF             3.27:43      25:52
  8  160  Johnny Hatt              Gällivare                3.30:49      28:58
  9  153  Claes Lundström          Skellefteå               3.32:42      30:51
 10   51  Marcus Innala            Kalix                    3.33:41      31:50
 11  109  Lars Rova                Boden/ I 19              3.38:42      36:51
 12  134  Sven Öhrnerling          Luleå/Gjutarens IF       3.44:00      42:09
 13  165  Thomas Persson           Piteå                    3.49:35      47:44
     166  Martin Bergvall          Piteå                    3.49:35      47:44
 15  496                                                    3.49:36      47:45
 16  211  Lena Turesson            Luleå                    3.51:16      49:25
 17   35  Mats Gustafsson          Ersnäs IF                3.53:38      51:47
 18  149  Ingemar Niemi            Luleå                    3.54:37      52:46
 19  154  Leif Mäkipiha            SK Gränsen               3.54:40      52:49
 20  200  Petter Jönsson           Luleå                    3.58:02      56:11
 21   79  Michael Lundgren         Storfors SK              4.00:05      58:14
 22  126  Fredrik Weiland          Norrfjärdens IF          4.01:53    1.00:02
     127  Malin Weiland            Norrfjärdens IF          4.01:53    1.00:02
 24  202  Robert Boman             Piteå                    4.02:27    1.00:36
 25   48  Robin Holmgren           Trundön                  4.02:50    1.00:59
 26  148  Mattias Lundborg         Luleå                    4.08:33    1.06:42
 27    8  Michael Bergdahl         Boden/I 19               4.10:35    1.08:44
 28  172  Per Nilsson              Strömnäs GIF             4.11:56    1.10:05
 29    6  Fredrik Auland           Sunderby SK              4.12:03    1.10:12
 30   65  Mattias Jonsson          Fyrklövern/Blogg         4.15:46    1.13:55
 31  107  Mikael Renström          Luleå/Team acctive       4.16:17    1.14:26
      63  Andreas Johansson        Lulekamraterna           4.16:17    1.14:26
 33  203  Erik Lampa               Luleå                    4.16:32    1.14:41
 34   26  Peter Erkki              Luleå                    4.16:34    1.14:43
 35   44  Robert Hedman            Sjulsmark                4.18:14    1.16:23
 36   23  Ola Eriksson             Rosvik                   4.18:20    1.16:29
 37  118  Stefan Stare             Vattenfall Luleå         4.18:26    1.16:35
 38  147  Magnus Svanberg          Norrfjärden              4.19:14    1.17:23
 39   24  Patrik Eriksson          Luleå Gjutarens IF       4.19:56    1.18:05
 40   19  Johan Ekman              Piteå IF                 4.20:23    1.18:32
 41  195  Jan Boman                Luleå                    4.21:41    1.19:50
 42  498  Åse Nordlund             Strömnäs GIF             4.21:55    1.20:04
 43  158  Jonas Drugge             Luleå                    4.23:48    1.21:57
 44  216  Tobias Marklund          Hortlax                  4.24:05    1.22:14
 45  100  Ivar Palo                Luleå                    4.24:37    1.22:46
 46  177  Anna Nordin              Lulekamraterna           4.26:17    1.24:26
 47  186  Magnus Lindberg          Långviksmon              4.29:05    1.27:14
 48   93  Håkan Nord               Täby IS                  4.30:32    1.28:41
 49   42  Christer Hedlund         Luleå                    4.32:54    1.31:03
 50    3  Alberto Altes Arlandis   Stöckets Järnet          4.36:04    1.34:13
 51  217  Magnus Stålnacke         Luleå                    4.36:13    1.34:22
 52   11  Martin Bergström         Stockholms polisen t     4.36:21    1.34:30
 53   72  Ida Lindberg             Sorsele SK               4.37:35    1.35:44
 54   85  Wolfgang Mehl            Jokkmokks SK             4.37:50    1.35:59
 55  198  Daniel Muotka            Luleå                    4.39:57    1.38:06
 56  159  Lars Eriksson            Luleå                    4.40:35    1.38:44
 57  124  Hans Utterström          Luleå                    4.40:36    1.38:45
 58   29  Klas Fredriksson         Göteborg                 4.41:20    1.39:29
 59  175  Peter Michaelson         Piteå                    4.41:26    1.39:35
 60   30  Henrik Fröjd             Rehns BK                 4.42:11    1.40:20
 61  138  Catharina Lysell Bergstr                          4.42:18    1.40:27
 62  228  Ulf Moilanen             Uppsala                  4.42:34    1.40:43
 63   59  Niklas Johansson         Piteå                    4.43:30    1.41:39
 64  176  Jonas Forsgren           Skellefteå               4.45:29    1.43:38
 65  208  Linnea Törngren          Luleå                    4.45:44    1.43:53
 66   67  John Karlsson            Nilivaara IS             4.46:18    1.44:27
 67  189  Martin Karlsson          Luleå                    4.46:21    1.44:30
 68  214  Per Bergström            Luleå                    4.48:32    1.46:41
 69   73  Mattias Lindbäck         Lappträsk SK             4.49:08    1.47:17
 70  128  Håkan Wennberg           Luleåkamraterna          4.50:50    1.48:59
 71  111  Anders Sandlund          Rektor Hortlax skola     4.51:17    1.49:26
 72  152  Melker Pettersson        Luleå                    4.52:01    1.50:10
 73  201  Markus Sundqvist         Kalix                    4.52:02    1.50:11
 74   27  Mikael Esberg            Umeå                     4.52:29    1.50:38
 75  122  Erik Thorsell            Luleå                    4.52:39    1.50:48
 76   57  Bo Johansson             SmurfitKappa Korpklu     4.53:07    1.51:16
 77  143  Marcus Nilsson           Lulekamraterna           4.53:10    1.51:19
 78  207  Fredrik Schunnesson      Luleå                    4.54:16    1.52:25
 79  500  Lena Enquist                                      4.56:15    1.54:24
 80   28  Rickard Falkman          Piteå                    4.56:22    1.54:31
 81    4  Per-Erik Andersson       Luleå                    5.01:15    1.59:24
 82  156  Stefan Colling           IFK Tärendö              5.01:42    1.59:51
 83  495  Greger Nilsson                                    5.02:01    2.00:10
 84   54  Carin Isaksson-Mettävain Vettasjärvi IF           5.02:41    2.00:50
 85  164  Daniel Berggren          Jävre                    5.02:58    2.01:07
 86   90  Johanna Nilsson                                   5.04:19    2.02:28
 87  482                                                    5.05:40    2.03:49
 88  151  Jan Noberius             Luleå                    5.06:22    2.04:31
 89  222  Bjarne Bergqvist         Luleå                    5.06:48    2.04:57
 90   33  Dan Granlund             Skellefteå SK            5.08:08    2.06:17
 91   37  Johan Gyllefjord         Luleguttene              5.08:10    2.06:19
 92  170  Christoffer Backlund     Hortlax                  5.09:05    2.07:14
     171  Lars Rönnbäck            Hortlax                  5.09:05    2.07:14
 94  174  Fredrik Nilsson          Skellefteå               5.11:55    2.10:04
 95  110  Karin Rutström           Luleå                    5.12:16    2.10:25
 96  499  Jonas Lundmark                                    5.12:58    2.11:07
 97  196  Sointu Muotka            Pajala                   5.14:02    2.12:11
 98  190  Petter Viklund           Luleå                    5.18:09    2.16:18
 99  104  Joel Pettersson          Alvik/Lulekamraterna     5.18:27    2.16:36
100   92  Ulla Nilsson Helomaa     Lulekamraterna           5.19:34    2.17:43
101  115  Åsa Sandström            Luleå                    5.19:35    2.17:44
102  209  Ola Johansson            Gve                      5.19:36    2.17:45
103  130  Malin Winsa              Luleå                    5.21:53    2.20:02
104  112  Stefan Sandlund          Holmsund                 5.21:56    2.20:05
105  155  Hans-Ola Adamsson        Umeå                     5.23:20    2.21:29
106  219  Olov Granström           Älvsbyn                  5.24:14    2.22:23
107   49  Edith Hult               Skellefteå SK            5.25:22    2.23:31
108   17  Carl-Axel Christoferson  Luleå/Brändö IF          5.25:26    2.23:35
109  105  Leif Pettersson          Alvik-Luleå              5.26:41    2.24:50
110   83  Lars Markström           Antnäs BK                5.26:54    2.25:03
111  180  Lisa Larsson             Bergnäsets AIK           5.31:59    2.30:08
112  178  Mikael Lindvall          Antnäs                   5.32:25    2.30:34
113  169  Niklas Grip              Luleå                    5.32:58    2.31:07
114  182  Anette Larsson           Bergnäsets AIK           5.33:16    2.31:25
115   61  Simon Johansson          STiL                     5.33:54    2.32:03
116  210  Ingemar Hansson          N Prästholm              5.34:17    2.32:26
117  212  Ken Hjerpe               Rosvik                   5.35:02    2.33:11
118   60  Peter Johansson          Överkalix IF             5.35:54    2.34:03
119   46  Lena Hjärtström          Harads                   5.36:36    2.34:45
120  101  Amanda Persson           Norrfjärden              5.38:30    2.36:39
121   15  Inger Brännström         Skellefteå SK            5.39:24    2.37:33
     129  Henrik Westerlind        Skellefteå SK            5.39:24    2.37:33
123   22  Charlotta Eriksson       Luleå Gjutarens IF       5.39:45    2.37:54
124   31  Ivar Grahn               Storfors sk              5.42:34    2.40:43
125    1  Gunnar Agmalm            Skellefteå SK            5.42:56    2.41:05
126  224  Karin Wollbrand          Luleå                    5.48:00    2.46:09
127   21  Olov Ericksson           Kalix                    5.50:13    2.48:22
128   98  Anders Nyström           Piteå                    5.50:59    2.49:08
129  220  Stefan Magnusson         Norrfjärden              5.51:57    2.50:06
130  163  Jens Lundström           Luleå                    5.53:24    2.51:33
131  497  Erik Danielsson                                   5.53:25    2.51:34
132  139  Sven Erik Marklund                                5.54:10    2.52:19
133    9  Mats Berggren            Piteå                    5.55:20    2.53:29
134   80  Jessica Lundkvist        Piteå                    5.57:05    2.55:14
135  173  Kay Rung                 Svensbyn                 5.57:27    2.55:36
136  480  August Sandkvist                                  5.57:37    2.55:46
137   81  Veronica Lundkvist       Piteå                    5.59:21    2.57:30
138  229  Nils-Erik Andersson      Luleå                    6.04:33    3.02:42
139  192  Anders Lundström         Hortlax                  6.04:45    3.02:54
140  494  Fredrik Lundquist                                 6.05:04    3.03:13
141  188  Katarina Kylefors        Luleå                    6.07:36    3.05:45
142  187  Roger Andersson          Luleå                    6.07:39    3.05:48
143   16  Anna Brännvall           Luleå /KIF Luleå         6.08:10    3.06:19
144   38  Viktoria Haapalahti      Luleå                    6.09:25    3.07:34
145   97  Hanne Nyman              Luleå                    6.09:26    3.07:35
146  103  Ingrid Persson           Luleå                    6.09:27    3.07:36
147  213  Rolf Svalfors            Luleå                    6.13:40    3.11:49
148  119  Frida Sundberg           Luleå                    6.14:47    3.12:56
149  132  Monica Äijä Lenndin                               6.15:31    3.13:40
150   40  Stefan Hansson           Gällivare                6.16:17    3.14:26
151  225  Håkan Söderholm          Luleå                    6.16:38    3.14:47
152  167  Hans Öberg               Pitebo                   6.18:45    3.16:54
153  150  Börje Johansson          Luleå                    6.23:01    3.21:10
154   39  Krister Hansén           Sikfors SK               6.26:12    3.24:21
155   91  Lena Nilsson             Bredåkers sk             6.27:11    3.25:20
156  193  Tommy Aderot             Luleå                    6.30:02    3.28:11
157  226  Jan Hagrydh              Svartöstaden             6.30:19    3.28:28
     227  Ulrika Billström         Luleå                    6.30:19    3.28:28
159   82  Björn Magnor             Luleå                    6.30:58    3.29:07
160   94  Anna Nordlund            Luleå                    6.30:59    3.29:08
161  206  Mikael Eriksson          Töre                     6.31:00    3.29:09
162  197  Klara Blommegård         Luleå                    6.31:49    3.29:58
163   96  Lars Nordström           InTime                   6.32:18    3.30:27
164  131  Bengt Åslund             Luleå                    6.35:24    3.33:33
165  218  Thomas Nordin            Luleå                    6.45:32    3.43:41
166  157  Boel Eriksson            Bodens SK                6.46:46    3.44:55
167  204  Tina Almgren             Luleå                    6.49:59    3.48:08
168   84  Lars Martikkala          Boden                    6.50:16    3.48:25
169   50  Andreas Häggström                                 6.53:51    3.52:00
170  181  Marie Olsson             Arjeplog                 6.54:31    3.52:40
171  116  Alexandra Scheutz        Nordmaling               6.55:12    3.53:21
     117  Lars Scheutz             Nordmaling               6.55:12    3.53:21
173  194  Kerstin Pousette         Luleå                    6.55:45    3.53:54
174   10  Peter Berglund           Munksund                 7.00:20    3.58:29
175  161  Lena Lundell-Nilsson     Piteå                    7.00:30    3.58:39
176  199  Peter Flojan Berglund    Piteå                    7.03:17    4.01:26
177   68  Martin Karlsson          Hortlax SK               7.03:41    4.01:50
178   43  Kerstin Hedman           Sjulsmark                7.06:52    4.05:01
179  102  Frank Persson            Vaxholm                  7.11:58    4.10:07
180  162  Louise Bonthron          Kiruna                   7.33:29    4.31:38
181   88  Florian Möller           Piteå                    7.37:19    4.35:28
182  184  Kamilla Andersson        Örnsköldsvik             7.39:35    4.37:44
183  145  Andreas Taavo            Luleå                    7.39:43    4.37:52
184  232  Joakim Persson           Luleå                    7.39:46    4.37:55
185  183  Thomas Martin            Arjeplog                 7.39:51    4.38:00
186  146  Anders Mellberg          Piteå                    7.50:13    4.48:22
187  185  Anders Nystedt           Piteå                    7.54:51    4.53:00


          Korta (F)                Banlängd 20 km

Plac  Nr  Namn                     Förening/Land            Sluttid       Diff
-------------------------------------------------------------------------------
  1  530  Esbjörn Häggström        Piteå                    1.23:00          0
  2  583  Jenny Björnfot           Sunderbyn                1.27:44       4:44
  3  634  Jan Bladfält             Töre                     1.30:33       7:33
  4  629  Anders Lidman            Luleå                    1.33:03      10:03
  5  544  Dan Lidman               Piteå IF                 1.33:04      10:04
  6  545  Annelie Lindström                                 1.33:43      10:43
  7  627  Elin Eriksson            Luleå                    1.39:48      16:48
  8  558  Rolf Pettersson          Klubbgärdet              1.40:12      17:12
  9  580  Lena Karlsson-Lundbäck   Luleå                    1.42:19      19:19
 10  554  Helena Nording           Rosvik                   1.42:49      19:49
 11  625  Magnus Tufvesson         Hortlax                  1.44:57      21:57
 12  626  Pernilla Boman           Piteå                    1.45:50      22:50
 13  618  Emma Johansson           Piteå                    1.49:30      26:30
 14  546  Kjell Lundberg           Strömnäs GIF             1.49:51      26:51
 15  569  Ulf Vikström             Antnäs BK                1.51:10      28:10
 16  591  Moa Johansson            Skellefteå               1.51:15      28:15
 17  608  Bo Nilsson               Älvsbyn                  1.52:03      29:03
 18  507  Birgitta Berg            Jokkmokk                 1.52:18      29:18
 19  541  Georg Lantto             Trundön                  1.52:25      29:25
 20  594  Hans-Erik Berg           Piteå                    1.53:19      30:19
 21  588  Gunnar Jonsson           Sjulsmark                1.54:23      31:23
 22  612  Lars Johansson           Blåsmark                 1.54:24      31:24
 23  641  Åke Öhlund               Trundön                  1.55:24      32:24
 24  613  Lars Olov Marklund       Blåsmark                 1.55:51      32:51
 25  503  Lena Andersson           NLL                      1.56:16      33:16
 26  534  Carina Johansson         Hortlax skola            1.56:38      33:38
 27  536  Bengt Jonsson            Sävast boden             1.56:54      33:54
 28  592  KI Wiberg                Rosvik                   1.57:05      34:05
 29  540  Camilla Kjellberg        Gällivare                1.57:46      34:46
 30  609  Per Holmgren             Luleå                    1.58:00      35:00
 31  593  Karin Berg               Piteå                    1.58:04      35:04
 32  562  Sture Sandberg           Piteå/ Korpen Piteå      2.00:15      37:15
 33  630  Thomas Hansson           Norrfjärden              2.00:16      37:16
 34  606  Seth Drugge              Luleå                    2.00:20      37:20
 35  567  Ann-Kristin Wiklund      Lärare Hortlax           2.01:29      38:29
 36  552  Malin Marklund           Hortlax SK               2.01:38      38:38
 37  637  Markus Rensfeldt         Piteå                    2.01:45      38:45
 38  638  Nicklas Norén            Piteå                    2.01:46      38:46
 39  528  Lars Holmgren            Piteå                    2.01:47      38:47
 40  602  Anders Backman           Älvsbyn                  2.02:29      39:29
 41  595  Henrik Rosendahl         Luleå                    2.02:37      39:37
 42  596  Liselott Vikström        Måttsund                 2.02:53      39:53
 43  616  Lena Löfgren             Umeå                     2.03:40      40:40
 44  611  Magnus Carlborg          Norrfjärden              2.04:11      41:11
 45  515  Anita Bohman Jonsson     Sävast Boden             2.04:29      41:29
 46  585  Elias Jonsson            Norrfjärden              2.05:20      42:20
 47  607  Stina Andersson          Bergsviken               2.05:54      42:54
 48  604  Thomas Ahlqvist          Bergnäset                2.06:00      43:00
 49  581  Christer Nordenhäll      Hortlax                  2.06:25      43:25
 50  636  Curt Burman              Sävast                   2.07:45      44:45
 51  621  Cecilia Bergström        Luleå                    2.08:20      45:20
 52  617  Petra Mörtsjö            Luleå                    2.08:21      45:21
 53  565  Carina Strandberg        Vattenfall IF Luleå      2.09:13      46:13
 54  522  Marie Edin Tornberg      Piteå                    2.09:25      46:25
 55  590  Johan Nyström            Piteå                    2.11:37      48:37
 56  520  Sofia Ebermark           Hortlax skola            2.12:13      49:13
 57  518  Ann-Christin Dahlberg    Ersnäs IF                2.12:51      49:51
 58  586  Hanna Ahnlund            Luleå                    2.14:01      51:01
 59  620  Donald Johansson         Öjebyn                   2.14:40      51:40
 60  547  Arvin Lundström          Luleå                    2.14:49      51:49
 61  548  Staffan Lundström        Luleå                    2.14:51      51:51
 62  598  Per Tagesson             Piteå                    2.14:53      51:53
 63  516  Jerry Byström            Pitholm                  2.15:34      52:34
 64  633  Monica Gustafsson        Kalix                    2.15:53      52:53
 65  563  Barbro Stenberg          Lärare Hortlax skola     2.16:12      53:12
 66  635  Gunilla Burman           Sävast                   2.17:29      54:29
 67  632  Lennart Gustafsson       Kalix                    2.17:32      54:32
 68  570  Carl Johan Åhlund                                 2.18:24      55:24
 69  571  Gärd Åhlund                                       2.18:25      55:25
 70  619  Kari-Anne Nergård        Luleå                    2.19:32      56:32
 71  615  Michael Öhlund           Rosvik                   2.20:34      57:34
 72  556  Victoria Olofsson        Norrfjärden              2.22:37      59:37
 73  512  Maria Berglund           Norrfjärden              2.22:38      59:38
 74  589  Eva Nyström              Piteå                    2.22:46      59:46
 75  542  Inger Larsson            NLL                      2.25:03    1.02:03
 76  508  Ulla Berggren            Piteå                    2.25:22    1.02:22
 77  532  Anna Jacquier            Luleå/Sweden             2.26:44    1.03:44
 78  533  Nicolas Jacquier         Luleå/Sweden             2.26:45    1.03:45
 79  601  Pär Röckner              Piteå                    2.27:37    1.04:37
 80  582  Berit Sandberg           Piteå                    2.29:11    1.06:11
 81  525  Torleif Haglund          Piteå                    2.33:06    1.10:06
 82  568  Eva Wiklund              Piteå                    2.33:07    1.10:07
 83  597  Stina Berg               Piteå                    2.34:12    1.11:12
 84  549  Maria Lundström Sundin                            2.35:26    1.12:26
 85  557  Lotta Oscarsen           Piteå IF                 2.37:58    1.14:58
 86  572  Lis-Mari Öhlund          Hortlax skola            2.38:11    1.15:11
 87  506  Ulrika Backeström        Piteå                    2.39:55    1.16:55
 88  527  Hans Hansson                                      2.40:34    1.17:34
 89  564  Siv Stenström            NLL                      2.41:20    1.18:20
 90  553  Tim Marklund             Elev Hortlax skola       2.42:03    1.19:03
 91  610  Lars-Olov Jonzon         Norrfjärden              2.43:11    1.20:11
 92  628  Margit Grape Asplund     Piteå                    2.46:26    1.23:26
 93  603  Sture Hortlund           Hortlax                  2.47:15    1.24:15
 94  539  Anna Kivijärvi           Tunaskolan Luleå         2.48:26    1.25:26
 95  639  Sören Westerberg         Piteå                    2.49:57    1.26:57
 96  614  Ulrika Ekman             Piteå                    2.50:27    1.27:27
 97  510  Eva Berglund             Högsböle                 2.50:29    1.27:29
 98  529  Alice Häggblad           Luleå                    2.50:56    1.27:56
 99  521  AnnHelen Edeblom         Piteå                    2.53:30    1.30:30
100  502  Bertil Andersson         Hudiksvall               2.54:10    1.31:10
     523  Karin Eriksson           Luleå                    2.54:10    1.31:10
102  537  Stina Karlsson           Luleå                    2.54:11    1.31:11
103  531  Kerstin Isaksson         Rosvik                   2.55:57    1.32:57
104  511  Jenny Berglund           Piteå                    2.57:11    1.34:11
105  519  Ida Degerman             Elev Hortlaxskolan       2.57:50    1.34:50
106  605  Pär Fahlman              Hortlax                  2.57:51    1.34:51
107  526  Maria Hansén             Sikfors SK               3.01:53    1.38:53
108  566  Birgitta Westring Sandbe Piteå                    3.01:55    1.38:55
109  640  Therese Olofsson         Luleå                    3.02:55    1.39:55
110  624  Lars Berglund            Piteå                    3.03:15    1.40:15
111  561  Iris Rosengren Larsson   Piteå Lärare Hortlax     3.05:46    1.42:46
112  501  Agneta Abrahamsson       Norrfjärden              3.08:31    1.45:31
113  560  Katarina Ricken          Lakafors                 3.08:32    1.45:32
114  514  Marie Blomqvist          Luleå                    3.10:06    1.47:06
115  538  Katarina kemnevall       Luleå                    3.10:11    1.47:11
116  555  Kjell Olofsson           Öjebyn Vattenfall IF     3.11:28    1.48:28
117  517  Susanne Cripps           Lulea                    3.14:08    1.51:08
118  584  Erik Wikgren             Piteå                    3.15:46    1.52:46
119  551  Sanna Magnusson          Elev Hortlax skola       3.15:47    1.52:47
120  622  Elisabeth Lundström      Piteå                    3.20:51    1.57:51
121  623  Sam Hansson              Luleå                    3.20:53    1.57:53
122  559  Veronica Rehnstedt                                3.28:55    2.05:55
123  587  Mirjam Josbrant          Luleå                    3.28:56    2.05:56
124  524  Josefina Forsberg        Hortlax                  3.37:19    2.14:19
125  509  Catrine Berglund         Piteå                    3.43:16    2.20:16
126  505  Vega Arvidsson           Rosvik IK                4.00:19    2.37:19
127  504  Lena Arvidsson           Rosvik                   4.00:28    2.37:28
128  543  Erika Lasko              Rosvik                   4.00:55    2.37:55
129  600  Margareta Vahlström      Boden                    4.16:40    2.53:40
130  599  Elisabet Brännström      Piteå                    4.16:42    2.53:42
131  631  Alexander Berg           Bergsviken               4.29:15    3.06:15
132  535  Filip Johansson          Elev Hortlaxskolan       4.29:54    3.06:54

Anmäl dig här

Bothnia loppet 60 km
425 kr
Bothnia loppet 20 km
375 kr
Bothnia loppet ungdom 18 år
225 kr